3D tisk a výroba prototypových dílů

Díky různým technologiím 3D tisku vám vždy můžeme nabídnout nejoptimálnější výrobní technologii a materiál pro váš díl a jeho účely. Můžeme vám nabídnout širokou škálu materiálů pro plastové, ale i kovové díly. Pomocí 3D tisku vám vyrobíme nejen plastové a kovové díly, celé sestavy, ale také tvarové vložky. Pro výrobu více kusů plastových dílů můžeme využít technologii vakuového lití, resp. lití do silikonových forem. Pokud si chcete ověřit kvalitu dílu před výrobou vstřikovací formy nebo potřebujete vyrobit větší množství dílů, můžete využít výrobu dílu v prototypové formě.

3D tisk a prototypové díly

Výroba prototypových dílů

Dalším, v dnešní době již standardním, krokem při provádění studie proveditelnosti výroby plastového dílu je využití technologií Rapid prototypingu. Pomocí těchto technologií můžeme vyrobit vnější i vnitřní tvary součástí prakticky jakkoliv složité a to bez standardních výrobních nástrojů a technologií. Praktické využití takto vyrobených prototypových dílů spočívá např. v ověření smontovatelnosti, posouzení a kontroly výsledného tvaru (vzhledu), nalezení chyb v koncepci produktu nebo v konstrukci dílu, pro vyzkoušení možných úprav dílu ne také jako díly pro první zástavbu, při opoždění výroby a v mnoha dalších případech.

3D tisk plastových dílů

Nabízíme tisk plastových dílů z různých materiálů a v různých barvách s ohledem na požadované mechanické vlastnosti a kvalitu povrchu. Díky různým technologiím tisku vám můžeme vytisknout jakékoliv díly z různých materiálů, v různých barvách, s požadovanou přesností a kvalitou povrchu.

3D tisk 1
  • Tloušťka vrstvy: 0,07 – 0,33 mm
  • Materiály: ABS, ASA, Nylon 12, PA12, guma s různou hodnotou Shore, plněné materiály (např. PA 12 se skleněnými kuličkami), materiály s tepelnou odolností, vyšší pevností, zvýšenou ohebností a pružností, biokompatibilní materiály a mnoho dalších materiálů
  • Barvy: průhledné díly, 360.000 různých barev
  • Technologie tisku: FDM, Multi Jet Fusion, PolyJet

Pro vaše díly vždy najdeme nejvhodnější způsob tisku s ohledem na použití dílu, jeho požadované vlastnosti a cenu.

3D tisk tvarových vložek

Pro snadné a rychlé vyzkoušení dílu je možné vytisknout tvarovou vložku, která se použije přímo na vstřikolisu. Díl je poté vyroben standardní metodou vstřikování plastů a z plánovaného materiálu. Tím je možné ověřit jeho vady a očekávanou kvalitu. Tato možnost výroby plastových dílů je ekonomicky výhodná a také vyrobené díly obdržíme v mnohem kratším čase.

Výroba prototypové formy

Pokud si chcete ověřit kvalitu dílu před výrobou vstřikovací formy nebo potřebujete pouze vyrobit menší sérii, např. testovací, můžete využít výrobu dílu v prototypové formě.

Potřebujete vyrobit díly pro váš projekt, produkt, koníčka nebo pro radost? Jsme tu pro vás!

3D tisk kovových dílů

  • Tloušťka vrstvy: 0,020 – 0,075 mm
  • Materiály: slitiny titanu(Ti6Al4V, Ti6Al7Nb), nerezové oceli (1.4404 (316L), 1.4540 (15-5PH), 17 – 4PH, nástrojové oceli (1.2344 (H13), 1.2709), slitiny hliníku (AlSi12, AlSi10Mg, AlSi7Mg, AlSi9Cu32, slitina kobaltu a chromu (Co-Cr), na bázi niklu (Inconel 718, Inconel 625, Inconel 939, Hastelloy X)
  • Technologie tisku: SLM
3D tisk 2

Vakuové lití dílů

Pro výrobu většího počtu plastových dílů je výhodnější využít technologii vakuového lití dílu, resp. technologii lití do silikonových forem. Materiál litých dílů je volen podle vašich požadavků na výsledný výrobek.

Lití kovových dílů

Pro výrobu většího počtu kovových dílů je výhodnější využít technologii odlévání kovových dílů. Nejčastěji se vyrábějí hliníkové a zinkové odlitky.

3D tisk kov

Široký výběr materiálů je i u tisku kovových dílů.

Přejít nahoru